Paylaş
İmeceli Kadınlardan Coşkulu 8 Mart

İmeceli Kadınlardan Coşkulu 8 Mart

Dünyanın dört bir yanında olduğu gibi Türkiye'de de kadınlar 8 Mart'ta alanlardaydı.  

İmece Ev İşçileri Sendikası bu sene de 8 Martta coşkuyla yerini aldı. İstanbul Bakırköy'de gerçekleştirilen mitingde " Ev işçisi işçidir. Emeğimiz bedenimiz kimliğimiz bizimdir" yazılı pankart açan İmeceli Kadınlar sigorta ve emeklilik haklarını haykırarak taleplerini bir kez daha dile getirdiler.

Ev işçilerinin iş yasası kapsamına alınmaması, sigorta ve emeklilik haklarının fiiliyatta hayat bulmaması ev işçilerinin taleplerinin de hala güncel olduğunu ortaya koydu.

Kadın cinayetlerinin, çocuk istismarlarının yoğun bir şekilde yaşandığı bir dönemde OHAL ortamının. yarattığı gerilimlere rağmen sokağa çıkan kadınlar 8 Martı coşkuyla kutlayarak erkek devlet şiddetinden korkmadıklarını ve sokakta olmaya devam edeceklerini haykırdılar.

 "Güçlenerek Değiştireceğiz, Mücadelemizi Büyüteceğiz" diyen Kırk Yama kadın dayanışması ile alanda birlikte yer alan İmece, Kırk Yama ile mücadele ortaklığına ve kadın dayanışmasına da vurgu yaparak coşkulu bir 8 Mart daha örgütlediler.

İmeceli Kadınlar İstanbul'da aynı zamanda 8 Mart gecesi feminist gece yürüyüşüne katıldı.

İmece Ev İşçileri Sendikası, Antalya'da da Antalya Kadın Platformu ile birlikte 8 Mart Perşembe günü 12.30'da basın toplantısı ve 19.30 da feminist gece yürüyüşüne katıldı.

04.03.2018

 

İstanbul 8 Mart Feminist YürüyüşAntalya 8 Mart